Pěšky do školy

Město Mnichovo Hradiště se letos poprvé zapojí do akce Pěšky do školy, která proběhne od 18. do 22. září 2023 (Evropský týden mobility).

Koncept akce vychází ze zkušeností jiných měst a z metodiky spolku Pěšky městem

Akce reaguje na to, že mnoho dětí je do školy každodenně dováženo auty. Před školami často vznikají nepřehledné a nebezpečné dopravní situace a dětem zároveň chybí přirozený pohyb. Cílem projektu bude vyměnit pohodlí auta za zdravější pohyb, učit se lépe fungovat v provozu, šířit osvětu a motivovat veřejnost, minimalizovat množství automobilů v bezprostředním okolí škol. K většímu pocitu bezpečí budou přispívat  městští strážníci a policisté na přechodech. Zapojené školy a třídy budou zaznamenávat, kolik jejich dětí v týdnu dorazilo do školy „po svých“, připomenou si zásady bezpečnosti, zdravý životní styl a přidají další navazující aktivity. Po skončení akce proběhne její vyhodnocení a zapojené třídy budou odměněni.

Naše mateřská škola projekt podporuje a do projektu se společně s vámi zapojí.

Akci organizuje a financuje město Mnichovo Hradiště za finanční podpory Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

Podrobné informace rodiče obdrží přes aplikaci Twigsee.